Pingipäev

28. mail Elav Tänav kutsub kõiki pisut rohkem elu tänavatele tooma. Tõsta pink või kaks tooli oma kodu või töökoha lähedale tänavale ja tee seal midagi sellist, mida tavapäraselt teeksid toas.

Miks pingipäev?

Meie linnatänavad on praegu eeskätt liikumiseks punktist A punkti B. Aga tänav võib olla ka koht, kus aega veeta. Tänav on meie kõigi ühine eluruum! Proovime järele, mis tunne on meil tänaval, kui seal on põhjust pikemalt peatud - kui seal näiteks peetakse piknikku, parandatakse ratast või lõigutakse koos naabritega varjevõrgu tarbeks kangaid.


Kuidas pingipäeva pidada?

 1. Mõtle välja mõni tegevus, mida tänaval teha. Näiteks:
  • loe raamatut ja naudi õhtupäikest
  • söö kolleegiga lõunat
  • kutsu naaber malet mängima
  • tereta koos sõpradega juhuslikke möödujaid
  • õpeta naabrilastele, kuidas voltida eriti hästi lendavaid paberlennukeid
 2. Leia mõni avalik pink või tõsta tänavale paar tooli, et luua oma tegevuse jaoks mõnus koht. Ava oma pink tunniks või paariks.
 3. Registreeri oma pink hiljemalt 26. maiks, et saaksime selle Pingipäeva kaardile kanda. Pinki võib pidada ka ilma sellest kogu ilmarahvale teada andmata.
 4. Kui tahad oma tänavakogemust sotsiaalmeedias jagada, lisa teemaviited #pingipäev #elavtänav ning @elavtanav
Juba registreeritud pingid leiad siit kaardilt. 

Pinkide ehitamise töötuba
25. mail viib tootedisaini tudeng Katariina Kivi BOTIKus läbi pingi ehitamise töötoa. Töötoas saab ehitada Katariina enda välja töötatud pingimudelit, mille kohta tutvustuseks sõnab ta nii: "Juhend, mille ma töötoas välja pakun, on minu lõputöö raames loodud. See on pisut ebatavalisem pink ja vajab veidi tähelepanu valmistamisel, kuid on siiski piisavalt arusaadav, et igaüks võiks selle tegemisega hakkama saada. Juhendi loomisel jälgisin seda, et pinki oleks huvitav teha ja et seda saaks teha nii üksi kui mitmekesi, et jääks alles ka sotsiaalne aspekt. Pink ise on modulaarne ja kui naabrid otsustavad mitu komplekti valmis meisterdada, saab sellest erinevadid kujusid kokku panna. Näiteks pikem pingirida või hoopis ring. Pinki on halvemate ilmade korral lihtne hoiustada."

Töötoas osalemiseks registreeri end hiljemalt 23. maiks siin:  https://forms.gle/4T894nFR5qG5WkpDA
Paar asja, mida kõrvataha panna
 • Kõnniteed kipuvad meil väga kitsad olema. Püüa oma tegevusega tänavale vähemalt nii palju ruumi jätta, et lapsevankriga mahuks mõnusalt mööda.
 • Palun ära pane püsti kirbuturgu või tänavakohvikut. Pingipäeva eesmärk on avardada arusaama sellest, mida tänaval teha saab - mõtle välja midagi uut! 
Kust pingipäev tuleb?
Pingipäeva kajastused meediasPingipäev kutsus inimesed tänavaile aega veetma - ERR - 22.05.2022
           Ave ja Eliisa räägivad pingipäevast - IDA raadio - 18.05.2022